11 hétköznapi dolog, ami hatással van az agyműködésünkre

11 hétköznapi dolog, ami hatással van az agyműködésünkre

A hétköznapokban csak sodródunk az árral és oda sem figyelünk arra, hogy mivel és mennyit árthatunk magunknak. Csak, akkor megyünk el orvoshoz vagy gondolkodunk el azon, hogy valami nincs rendben, ha már fáj. Pedig jó néhány dologgal segíthetjük az egészségünk megőrzését, és a legtöbb alkalommal ezek olyasmik, amik egyáltalán nem megterhelőek, egyszerűen szokás kérdése. Most 11 olyan hétköznapi dolgot mutatunk, ami hatással van az agyműködésünkre, így, ha magadra ismersz itt az ideje változtatni!

Ha nem alszunk eleget

Kép: canva.com

Ha nem alszunk eleget, vagy rosszul alszunk, akkor másnap sokkal tompább az agyunk. Ez nem véletlen hiszen alvás közben dolgozzuk fel a napi történéseket és a stresszt. Ez idő alatt regenerálódik az agyunk, és ha nem hagyjuk ezt neki, akkor hosszútávon nem csak a másnapi fáradtság érzet, de tucatnyi betegség forrása is lehet a kóros kialvatlanság.

Tovább olvasáshoz kattints a következő oldal gombra!

A hét témái

Hajbeültetés: hogyan működik pontosan, és segíthet-e nekem?

Amikor az ember azt tapasztalja, hogy jelentős mértékben kezd kopaszodni, azonnal a megoldáson kezdi el törni a fejét. És ilyen esetekben rendszerint igen hamar szembejön a hajbeültetés is, mint válasz a felmerült problémára. De nem ez az egyetlen lehetőségünk, hiszen számos egyéb módon tehetünk azért, hogy az elvesztett hajszálainkat visszakapjuk. Vajon mikor lehet a hajbeültetés tényleges megoldás a kopaszodásra, és tényleg olyan jó eredményt lehet-e elérni vele?

Cukormentes karácsonyi sütemények

Cukormentes karácsonyi sütemények, hogy ne lelkifurdalással végződjön az ünnep Amikor az ünnepi asztalon legalább ötféle finomabbnál finomabb süti hever, szinte lehetetlen megállni, hogy mindet megkóstoljuk. És nem kell hozzá matekzseninek lenni, hogy kiszámoljuk,...

Tippek az ideális melltartó méret kiválasztásához

Így találd meg az ideális melltartó méretet Ha nem hordod alap, hogy napi egy megjegyzést biztosan kapni fogsz, vagy legalább néhány fura tekintetet. Ha hordod, akkor pedig könnyen beleeshetsz abba a hibába, amibe a nők nagy százaléka is beleesik: rossz méretet...

Mire jó a jojó?

Ki ne ismerné ezt a kedves kis apró játékot? A jojó évszázadokkal ezelőtt hódította meg Európát és azóta töretlen a sikere. Minden háztartásban van belőle legalább egy. A gyerekek örömmel játszanak vele, azonban azt kevesen tudják, hogy a jojó a felnőttek számára is hasznos játék. Hogy miért? Cikkünkből kiderül.