Hallottál már az arcjógáról? Mutatjuk, hogy mire is jó pontosan
Ha az arc fiatalításáról van szó, akkor leginkább a különféle anti-aging krémekre gondolunk, és az általános ajánlás szerint már a huszonéves korunk második felétől rá is bízzuk magunkat ezekre a krémekre, és bele sem gondolunk abba, hogy mozgással is segíthetnénk a bőrünk fiatalságát, rugalmasságát. Az arcjóga, vagy trendi elnevezéssel élve a „face jóga” egyszerűen végezhető, akár az irodában ülve, és a napi rohanás közben is és akár már heti néhányszor 10-15 perc arcjógával is megelőzhető, hogy ereszkedett, rugalmatlan legyen a bőr és elkerülhető, hogy a szemhéj-, vagy a tokaplasztika legyen a fiatalságunk forrása.
Mi az arcjóga pontosan?
Kép: canva.com
Az arcjógát olykor a botox alternatívájaként is emlegetik, de olyan beavatkozások szükségessége is megelőzhető vele, mint a szemhéj-, vagy a tokaplasztika. Előnye, hogy akár otthon vagy útközben is végezhető, nincs szükség különösebb előkészületre ahhoz, hogy megmozgassuk az arcunkat, viszont hosszútávon igen hatékony a rendszeres alkalmazása. A bőr öregedésének csak egy része, amit a felszínen látunk, sokkal mélyebbről indul a folyamat, mint néhány szarkaláb, vagy a megereszkedett bőr. Éppen ezért nem elég, ha csak a krémek hatására várunk, hiszen azok nem hatolnak a bőr szöveteiben kellő mélységre.
Ellenben az arcjóga egy olyan szépségápolási rutin, ami segít megerősíteni a bőrt támogató arcizmokat, illetve lehetővé teszi azok megemelését és ellazítását. A face jóga nem csupán egy újabb hóbort, kutatások támasztják alá a működését. A Northwestern University tesztjében például huszonhét 40-65 év közötti nő vállalta, hogy nyolc héten keresztül napi félórát, majd tizenhat héten keresztül kétnaponta arcjógáznak. A bőrgyógyászok álláspontja szerint a kísérletben részt vett nők bőre átlagosan három évvel lett fiatalabb. Az eredmény az apró izmok mozgatása miatt alakulhatott így, illetve esetükben a kollagéntermelés is fokozódott.
Tovább olvasáshoz kattints a következő oldal gombra!