Hogyan használd az AirPods fülhallgatódat?

Hogyan használd az AirPods fülhallgatódat?

 

A fejhallgatók, fülhallgatók használata jellemzően két okból terjedt el. Egyrészről, hogy kizárjuk a külvilágot: zavartalanul, a környezetünk zajától eltávolodva hallgatjuk kedvenc zenéinket, podcastjainkat, vagy halljuk a beszélgetést akár egy nyolcsávos út mellett, kiiktatva a háttérzajt. A másik pedig, hogy magunkat zárjuk ki a külvilágból, így zenéink, videóink hangja nem zavarja a környezetünket (például egy alvó babát, vagy épp a munkába temetkező, csendre vágyó párunkat). A vezetékes fülesek ugyan szuper minőségűek lehetnek, mégis kissé röghöz kötött, és kényelmetlen a használata a zsinór miatt. Sportoláskor, mozgáskor gabalyodik, pont úgy ahogy házimunka közben is.

 A vezeték nélküli fülesek esetén általában a minőség a szűk keresztmetszet, cserébe azonban szuper kényelmesek. Mégis vannak olyan vezeték nélküli fülesek, amik messze kiemelkednek minőségben a többi közül. Ilyen például az Apple egyik csúcsterméke (a sok közül), az AirPods.Az AirPods az egyik legnépszerűbb vezeték nélküli fülhallgató jelenleg a piacon. Több típus/generáció közül válogathatunk. Az AirPods MAX köztük a kakukktojás, benne fejhallgatót tisztelhetünk, nem fülest. Az Apple fülesek sikerének titka a kiváló szimbiózis az Apple környezettel, a magas hangminőséggel, a sokoldalú funkciókkal, és a kényelemmel.

Kevésbé használt, de praktikus funkciók

A hallgatott média koppintásos/érintéses vezérlése mellett vannak még olyan kényelmi funkciói, amit általában ritkábban használnak. A második generációtól kezdve a megfelelő beállításokkal Siri készségesen felolvassa nekünk a beérkezett üzeneteket, és válaszol is, nekünk csak diktálni kell.

Ha zajos helyen próbálnál koncentrálni valaki (vagy valakik) beszélgetésére, akkor az élő hallgatás funkciót használd. Ennek során a csatlakoztatott eszköz (iPhone, iPad, Mac) mikrofonként kezd működni, ami folyamatos, élő hangközvetítést küld a hozzá csatlakozó AirPods-nak. Így a zajos helyen, vagy távolabb történő beszédet, amit egyébként zavarosan vagy alig hallanál, közvetlen a füledbe „mondja” az AirPods.

Az AirPods-ot mindig érdemes töltőtokban tárolni, amikor nem használod. Ez nemcsak védi a fülhallgatót a sérülésektől és szennyeződésektől,

iOS/iPadOS 13.1 fölött pedig egy eszközről akár két AirPodsra is megosztható a hang, ha esetleg közös filmezésre, zenehallgatásra lenne igény.

Tárolás és töltés

A vezetékes fülesek előnye, hogy nem igényelnek külön töltést. Vezeték nélküli technológiánál az extra kényelem ára, hogy időnként tölteni kell a fülest.

Az AirPods-ot mindig érdemes töltőtokban tárolni, amikor nem használod. Ez nemcsak védi a fülhallgatót a sérülésektől és szennyeződésektől, hanem folyamatosan tölti is azokat, így mindig készen állnak a használatra. Egyszerűen zsebre vágva sajnos összeszedheti a zsebben állomásozó összes apró szennyeződést, szöszt, kulccsal, fémpénzzel összezárni pedig még kevésbé szerencsés ezeket a drága eszközöket, ezért maximum szükségmegoldásból tartsd zsebben!

Töltés: A töltőtok rendszeresen tölti az AirPods-okat, és egy feltöltéssel több órás üzemidőt biztosít. A töltés során győződj meg arról, hogy a tok és a csatlakozó tiszta, mivel a szennyeződés akadályozhatja a töltést. Az AirPods töltéséhez a legváltozatosabb tokokat használhatod. Egy vidám, színes tokkal elrugaszkodhatsz a fehér standardtól. Ha extrém körülmények között használod, érdemes strapabíró, páncélozott tokot használni, így sportolás, túrázás közben is biztonságban tudhatod a kedvenc fülesed.

Az AirPods-ot mindig érdemes töltőtokban tárolni, amikor nem használod. Ez nemcsak védi a fülhallgatót a sérülésektől és szennyeződésektől,

Fontos, hogy az AirPods-t ne hagyd extrém hőmérsékleti körülmények között, például közvetlen napfényen vagy a júliusi hőségben parkoló autóban, mivel ez negatívan befolyásolhatja az akkumulátor élettartamát.

Rendszeres tisztítás

Az AirPods rendszeres tisztítása segít megelőzni a szennyeződések felhalmozódását. A fülhallgatók és a töltőtok felülete is vonzza a port, izzadságot és egyéb szennyeződéseket. Egy puha, száraz vagy enyhén nedvesített mikroszálas kendővel könnyedén megtisztíthatod a fülhallgatókat és a tokot is. Az apróbb részekhez, mint a hangszórórács, egy száraz pamut törlőpálcika vagy egy speciálisan erre a célra tervezett tisztítókefe is használható. Fontos, hogy ne használj éles tárgyakat vagy erős vegyszereket! Ezek károsíthatják az eszközt, és egy balul elsült takarítás esetén a pénztárcánkat is, mivel nem kifejezetten olcsók ezek a holmik.

Használat során is vigyázz rá!

Sportolás közben használhatsz sportfülkampót, amelyek megakadályozzák, hogy kiessen a fülesed a nagy mozgás hevében.

A gumiharangok passzív zajszűrőként funkcionálnak, és segítenek abban is, hogy biztosabban a helyén maradjon a füles. A gumiharangok idővel elhasználódhatnak vagy elveszíthetik rugalmasságukat. Ebben az esetben érdemes újakat beszerezni, amelyeket egyszerűen cserélhetsz. A gumiharangokat rendszeresen tisztítsd meg, hogy megakadályozd a fülzsír vagy egyéb szennyeződések lerakódását.

Az AirPods-ot mindig érdemes töltőtokban tárolni, amikor nem használod. Ez nemcsak védi a fülhallgatót a sérülésektől és szennyeződésektől,

Ha tok- vagy egyéb kiegészítő vásárlásán töröd a fejed, mindig az legyen az elsődleges választási szempont, hogy kompatibilis-e az eszközöddel!

 

 

További cikkek:

 

A NŐI KABÁTOK SZÉLES VÁLASZTÉKA KÖZÖTT VÁLOGATHATUNK ONLINE

A HELYES SEBKEZELÉS LÉPÉSEI, HA MEGTÖRTÉNNE A BAJ

TUDNIVALÓK A VILLANYBOJLER BEKÖTÉSÉRŐL

 

A hét témái

Stílusos megjelenés ballagásra

Stílusos megjelenés ballagásra Lassan elérkezik a ballagások időszaka, és akár ballagóként, akár vendégként oda kell figyelni a megjelenésre. A ballagás minden ember életében egy meghatározó esemény, tehát illendő a megfelelő öltözékkel is megtisztelni, ezért nagyon...

Koronavírus tesztek fajtái, alkalmazási lehetőségeik

Koronavírus tesztek fajtái, alkalmazási lehetőségeik A COVID-19 járvány terjedése miatt nemcsak a magánszemélyeknek, de a cégeknek, intézményeknek is fontos, hogy kiszűrjék a fertőzött személyeket, kollégákat. Koronavírus járvány fertőződés kimutatására sokféle teszt...

Így jelez a tested, ha túl sok cukrot eszel

Így jelez a tested, ha túl sok cukrot eszel Sokszor úgy fogyasztunk cukrot, hogy nem is tudunk róla, hiszen nem csak akkor viszünk be cukrot a szervezetünkbe, ha a kedvenc csokinkat majszoljuk. Ezerféle étel tartalmazza, gyakran olyanok is, amiről egyáltalán nem is...

Kínai asztrológia: mit hoz nekünk a Tigris éve?

Hamarosan itt a kínai újév. Vajon mit hoz nekünk a Tigris éve? Mit ígér a most kezdődő esztendő a keleti gondolkodás szerint?