Palacsintarecept: mitől lesz igazán finom a palacsinta?
Kicsik, nagyok, de még a legöregebbek is imádják. Nem találkoztam még olyannal, akit ne csábított volna el egy (vagy akár kettő) frissen elkészített palacsinta. Rugalmas, vékony tésztája, amit azzal töltesz meg, amivel csak akarsz tényleg mindenkit levesz a lábáról. Talán éppen a rugalmasságában rejlik a titka? A semleges ízű palacsintatésztát töltheted lekvárral, mogyorókrémmel, kakaóval, fahéjjal, de akár sós verzióban is elkészítheted. Ahogy a szíves és a gyomrod diktálja.
Az elkészítésével viszont adódhat némi probléma, mert bár egyszerűnek tűnik, azért mégis van egy-két buktatója. Pláne, ha ételallergia vagy diéta miatt el akarsz eltérni az „ősi” recepttől.
Mutatunk néhány olyan receptet és ötletet, amivel nem csak a saját, de a családod, vagy a vendégeid kedvének is könnyen eleget tehetsz és hamar rutinná válik a készítése, akkor is, ha gluténmentes, vagy tejmentes palacsintareceptet készülsz kipróbálni.
Palacsintarecept: ahogy nagyanyáink készítik
Képek forrása: canva.com
A nagymamák egyik csodafegyvere egy hatalmas tányér frissen sült palacsintahalom. Mutatjuk, hogy csinálják!
Klasszikus palacsintarecept: 1 tojás, 3 dl tej, 15 dkg fehér liszt, egy csipet só, egy-két evőkanál cukor (ízlés szerint), olaj, amivel majd kikened a palacsintasütőt sütés előtt, és a titkos összetevő, ami egy palacsintából sem hiányozhat, a szódavíz (1 dl).
Elkészítés: egy mély tálba keverd el a tejet, a szódavizet, a tojást, a cukrot, majd add hozzá a lisztet és a sót. Jól dolgozd össze még egy csomómentes folyékony, nagyjából tejállagú masszát nem kapsz. Ha túl sűrűnek ítéled, akkor nyugodtan hígítsd még tejjel vagy szódavízzel.