Szenved a pollenallergiától? Ez a gyógynövényes kúra segíthet!

Szenved a pollenallergiától? Ez a gyógynövényes kúra segíthet!

Javában tart a nyár eleji virágzás és a meleg, szárazabb idő beköszöntével a pollenre érzékenyek panaszai is fokozódhatnak. Ahogy idén szinte minden növény egy hónappal korábban virágzik és érik, várhatóan a parlagfű is korábban megkezdi az allergiaszezont. A bükki füvesember gyógynövényteáival azonban ezt az időszakot is könnyebben átvészelhetjük, sőt!

Az allergia a tudomány egyik legnagyobb rejtélye és gyakran a légzőszerveket támadja meg (szénanátha, asztma). Annyi biztosan tudható, hogy az allergia oka az immunrendszer túlérzékenysége. A felborult egyensúly helyreállítása pedig nem egyszerű – soktényezős folyamat és időbe telik, mire eredmény mutatkozik, de nem reménytelen vállalkozás. A legfontosabb, hogy türelmesek és kitartóak legyünk, és kövessük a bükki füvesember által hagyományozott útmutatásokat.

Ahhoz, hogy immunrendszerünket megfelelően támogassuk, és ezzel könnyebben át tudjuk vészelni a nyári allergiaszezont, fontos, hogy már hónapokkal előre készüljünk. Nem vagyunk elkésve akkor sem, ha csak most vágnánk bele a kúrába, a lényeg, hogy legyünk türelmesek, kitartóak, hiszen a bükki füvesember alkotta kúra csak akkor hozza meg a kívánt végeredményt, ha az allergia elleni gyógytea-keveréket legalább egy éven át minden nap fogyasztjuk.

Miből áll az allergia elleni gyógynövényes kúra?

Az allergia kezelésének első lépése a tisztítókúra (például csalánteával) és az immunrendszer működésének helyreállítása C-vitamin tartalmú gyógynövények fogyasztásával, ezt követően jöhet az immunrendszer erősítése. Gyuri bácsi örökül hagyta nekünk az ősök tudását és a leghatékonyabb receptúrákat, így – mondhatni – könnyű dolgunk van, hiszen a leghatékonyabb allergiaellenes gyógynövényeket egy teakeverékbe rakta, nekünk már csak a teát kell inni. Ezek a gyógynövények a lándzsás útifű, a mezei kakukkfű és a fürtös menta, amelyek a Lándzsás útifüves teakeverékben (Allergia tea) együtt fejtik ki áldásos hatásukat. Elsőre talán meglepő, hogy a megfázásra ajánlott gyógynövényekből áll ez a keverék, de ez nem véletlen, hiszen az allergiásoknak elsősorban az immunrendszerüket kell erősíteniük. Pollenallergiásoknak nem csak ajánlott, hanem minden nap kötelező volna meginni belőle egy csészével, hogy segítsen átvészelni a nehéz időszakot.

Hogyan kell elkészíteni a gyógyteát?

Egy csapott evőkanál (3 g) teafüvet 2,5 dl vízzel leforrázunk, 15 perc után leszűrjük. Fogyasszuk napközben bármikor, lehetőleg ízesítés nélkül. Napi egy csészével korlátlan ideig iható. Pollenallergia esetén ajánlott legkésőbb a téli időszak végén kell elkezdeni a fogyasztását. Terhesség, szoptatás alatt nem ajánlott a fogyasztása, gyermekeknek 6 éves kortól hígítva adható (egy teáskanál teafű, 2,5 dl vízhez).

A teakeverék rendszeres fogyasztásával további jó szolgálatot is teszünk, hiszen a keverékben szereplő gyógynövények messze a legjobb természetes vírus- és baktériumölők, légúttisztítók és gyulladáscsökkentők, együtt pedig legyőzhetetlenek – így aztán meglehet, hogy se a szezonális kórokozók, se a légkondicionálók által is terjesztett legionella sem dönt majd le olyan könnyen minket. A bükki füvesember gyógynövényes tudása valóban értékes kincs, amely segíthet az allergiák és más légúti problémák megelőzésében és kezelésében.

 

Miért olyan népszerű a kollagén? Mi az, és mire jó?

A hét témái

17 érdekes formatervezés, amit szívesen látnánk a saját városunkban is

17 érdekes formatervezés, amit szívesen látnánk a saját városunkban is Unalmas a munkába vezető út? Szívesen pihennél meg útközben egy halom színes ceruzán, vagy tennéd a biciklidet egy hatalmas fésű fogai közé? Léteznek olyan városok, ahol ezt megteheted. Mutatunk 17...

A legszebb eljegyzési gyűrűk a sztárvilágban

A legszebb eljegyzési gyűrűk a sztárvilágban Bár a lánykéréskor sokkal fontosabb a gesztus és az elhatározás, mint maga az ékszer, azért nem rossz, ha a nagy kérdés mellett a gyűrű is elvarázsolja a leendő menyasszonyt – és ennek a sztárok eleget is tesznek. A...

Karrierváltás kismamaként

Karrierváltás kismamaként Ma már társadalmilag elfogadott, sőt sok munkahely támogatja is, hogy a kismamák visszatérhessenek dolgozni – ha nem is teljes – de legalább részmunkaidőben. Ugyanakkor a kisbabával, pici gyerekkel nem olyan könnyű még részmunkaidőben sem...

Húgyúti fertőzések, felfázás? Így strandoljunk okosan

Húgyúti fertőzések, felfázás? Így strandoljunk okosan A strandszezonnak a felhőtlen szórakozásról és a pihenésről kellene szólnia, mégis előfordul – sajnos gyakrabban, mint bárki szeretné –, hogy ehelyett inkább olyan egészségügyi gondokkal kell szembenéznünk, mint a...