Fedezd fel Te is a teafaolaj számtalan jótékony hatását. A teafaolaj kiváló fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő. A teafaolaj igazi fájdalomcsillapító, fokozza a vérkeringést és elpusztítja a különböző baktériumokat, gombákat, vírusokat. Nézzük végig, hogy mennyi mindenre jó a teafaolaj és mit is érdemes tudni a teafaolajról.
Mire jó a teafaolaj?
A teafaolajjal érdemes óvatosnak lenni: nincs ugyanis tudományosan meghatározva, hogy mekkora mennyiségek biztonságosak. A teafaolaj kozmetikai termékekben található koncentrációja 5 és 10 százalék közötti, attól függően, hogy milyen problémára javasolják: a pattanások ellen például alacsonyabb koncentráció is elegendő lehet. A tiszta, 100 százalékos teafaolaj csak körömgomba kezelésére ajánlott.
Teafaolaj ekcéma kezelésére
Teafaolaj ajakherpeszre
Fejtetűre: kb. 60 ml extra szűz olívaolajban keverjünk el egy teáskanálnyi teafa olajat (a haj hosszától függően változtathatjuk a mennyiségeket). A keveréket masszírozzuk a fejbőrbe, majd fésüljük át a hajat, biztosítva, hogy mindenhova jusson. Tekerjünk rá egy meleg törölközőt, hagyjuk 20 percig hatni, majd a szokásos módon mossuk meg. Mossuk addig így a hajat, amíg szükséges.
Szemölcsök kezelésére: egy csepp teafa olajat tegyünk közvetlenül a szemölcsre, majd ragasszuk le. Párologtatás: cseppentsünk 5-8 csepp teafa olajat az aromalámpa vízzel töltött részébe vagy a párologtatóba. Tisztító, frissítő hatású.
Aromafürdő teafaolajjal
4 csepp illóolajat egy evőkanál tejben vagy mézben elkeverünk, majd ezt adjuk a fürdővízhez. Javasolt fürdési időtartam: 10-15 perc.Lábfürdő gombásodásra hajlamos láb ápolására: egy evőkanál sóra cseppentsünk 10-20 csepp illóolajat, majd 2-3 liter langyos vízben keverjük azt el. 15-20 percig áztassuk benne a lábat. Körömgomba esetén: 1 evőkanálnyi hidegen sajtolt olajban keverjünk el pár cseppnyi teafa olajat, és kenjük be vele a gombás részeket. Frissíti a láb bőrét, bőrnyugtató fertőtlenítő hatású, csökkenti a lábszagot.
Teafaolaj zsíros, korpás haj ápolására
15 ml samponhoz (kb. amennyivel egyszeri alkalommal szoktunk hajat mosni) keverjünk 3 csepp illóolajat, majd a szokásos módon mosunk hajat. A habot hagyjuk 3 percig a fejünkön, majd meleg vízzel öblítsük le. A teafa illóolaj kivételesen jó hatással van a hajra illetve a fejbőrre. Csökkenti a fejbőr viszketését, szabályozza a faggyútermelődést. Nyugtató hatású, megvéd a korpaképződéstől.Horzsolásra, pattanásra, rovarcsípés okozta viszketésre: 1 teáskanál olívaolajban 1-3 csepp illóolajat elkeverünk, majd finoman a bőrbe masszírozzuk. Jól keverhető az alábbi olajokkal: borsmenta illóolaj, citrom illóolaj, eukaliptusz illóolaj, levendula illóolaj, zsálya illóolaj, rozmaring illóolaj, római kamilla illóolaj.
Teafaolaj körömgombára, lággombára
Egy teáskanál kókuszolajba rakj 1-2 csepp teafaolajat, és tedd közvetlenül a gombás körömre vagy bőrfelületre naponta kétszer. A teafaolaj gátolja a körömgomba, illetve a láb gombás fertőzéséért leggyakrabban felelős fonalas gombák szaporodását. A tünetek megszüntetése után még használd egy darabig, hogy elkerüld a visszafertőződést.
Erősíti a körmöket
Ha neked is gyengék és töredezettek a körmeid, a szintetikus körömerősítő termékek helyett vesd be a természetes olajok erejét. Készíts szuperhatékony keveréket 1 teáskanál jojoba-, 1 teáskanál avokádó-, 10 csepp teafa- és 10 csepp levendulaolaj segítségével. Ez a luxuskeverék garantáltan táplálja és megerősíti a körmeidet.
Teafaolaj a bőrégésre
Gyulladásgátló tulajdonsága miatt napégés után gyors segítségedre lehet. Aloe verába csepegtess egy kis teafaolajat, és kend át vele a leégett bőrfelületet. Napégés és könnyebb égési sérülések esetén ez a kombináció bevált csodaszer, amely egyben táplálja is a száraz, hámló bőrt.
Teafaolaj csillapítja a rovarcsípés helyét
Fáj, viszked és gyulladt a bőröd, mert megcsípett valami? Ne költsd a pénzed drága hűsítő krémekre, a teafaolaj a legérzékenyebb bőrön is enyhíti a csípés okozta kellemetlen tüneteket. Egy fél citrommal és egy csepp olívaolajjal összedolgozva igazi csodakeveréket kaphatsz.
Teafaolaj fertőtleníti a sebeket
Antibakteriális tulajdonságának köszönhetően, hatékonyan megelőzi a sebek és a horzsolások elfertőződését, egy tanulmány szerint. Hogy megfelelő állagot kapj, keverd el kókuszolajjal, és tedd közvetlenül a sebre.
Megszünteti a hajkorpát
A teafaolaj ebben is segít. Neked is állandóan korpás a hajad? A teafaolajban található terpinén-4-ol segítségével végre megszabadulhatsz a makacs fehér daraboktól. Eukaliptusz olajjal keverve masszírozd a fejbőrödbe, hagyd rajta 30-40 percig, majd mosd meg a hajad a szokott módon.
Pattanások ellen hatékonyan
A teafaolaj fertőtlenítő tulajdonságának köszönhetően hatékonyan bevethető a pattanások és a mitesszerek ellen. Fogj egy arctisztító korongot, csöpögtess rá néhány csepp teafaolajat, és tedd a fertőzött területre. Nem kell lemosni, nyugodtan hagyd az arcodon egész éjszakára. Már pár nap alatt látványosan tisztul, mattul és javul majd az arcbőröd.
Fertőtlenítésre
A teafaolaj ebben is az egyik legjobb. Természetes kézfertőtlenítőt keresel, amely nem szárítja ki a bőröd, és nem kapsz tőle ekcémát? A teafaolajnál nem is találhatsz jobbat! Egy adag folyékony szappanba tegyél két csepp teafaolajat, és így moss kezet. Ez az olaj ugyanis hatékonyan elpusztítja a mikrobákat és a vírusokat. Ahhoz, hogy ne okozzon allergiás reakciókat, kizárólag a hígítatlan, 100%-os tisztaságú illóolajat vásárold!
Tisztításra
A teafaolaj természetes és bombabiztos fertőtlenítő tulajdonságának a hajkefe, a sminkszivacs és -ecset tisztításánál is hasznát veheted. Töltsd át a teafaolajat egy fújós adagolóba, és permetezd be vele a tisztítani kívánt terméket. Majd hagyd megszáradni, és utána újra használhatod is, immár garantáltan bacimentesen.
Teafaolaj a torokfájásra is jó
Csepegtess 2-3 adagot a teafaolajból meleg vízbe, és gargalizálj vele napi kétszer. A teafaolaj nemcsak remek fertőtlenítő, de ha elkezded használni, amint a tünetek jelentkeznek, akár az antibiotikum szedését is megspórolhatod vele. Ha hajlamos vagy a torokgyulladásra, megelőzésként is bevetheted néha. Arra azonban figyelj, hogy sose nyeld le, hiszen, amint már említettük, belsőleg alkalmazva mérgező.