Influenza szezonban pláne jól jöhet mai szépségápolási és egészségmegőrző cikkünk! Az arcgőzölés jótékony hatásairól, és az én személyes arcápolási rutinomról is olvashattok!
Már nagyanyáink házi praktikái között is szerepelt az arcgőzölés: nátha ellen kítűnő megoldás, enyhíti a köhögést, a tüdő- és hátfájást is! Azonban nem csak betegség esetén érdemes elővenni ezt a kis trükköt, iktassuk be bátran a mindennapokba és heti egyszer inhaláljunk. Csodásan kitísztítja arcunk pórusait és gyönyörű bőrt varázsol. Lássuk az én arcápolási rutinomat!
Arcgőzölés lépései
Első lépés: Tisztítsuk meg arcunkat a sminktől és a napi szennyeződésektől. A legjobb ha sminklemosót, és arclemosót használunk, ugyanis a szappan szárítja bőrünket.
Második lépés: Készítsetek elő egy nagy méretű tálat, törülközőt, forraljatok vizet, majd azt a tálba öntve inhaláljatok 3×3 percig. A szakaszok között tartsatok egy fél perces szünetet. Vigyázzatok, hogy ne hajoljatok túl közel a vízhez, és csukjátok be a szemeiteket. Lazuljatok el, ha szeretnétek hallgassatok nyugtató zenét. Én személy szerint – keleties hangulat rajongójaként – egyiptomi zenére lazulok el, amelyet a cikk végén megmutatok Nektek.

Arcgőzölés a szépségért és egészségért
Ha szeretnétek használhattok a vízbe illóolajokat is.
Illatos kiegészítők arcgőzöléshez
Az illóolajok irritálhatnak, ha közvetlenül a bőrre kened őket, de a gőzzel keveredve ez nem nagyon fordulhat elő. Cseppents tíz cseppet két liter vízhez a következő olajokból vagy morzsolj el egy marékkal a vízbe az alábbi gyógynövényekből.
- Zsíros, pattanásos bőrre – citrom, teafa illóolaj, graefruit, menta vagy levendula, akár gyógynövényként.
- Érzékeny bőrre – rózsa, kamilla vagy geránium illóolaj
- Száraz bőrre: kamilla, rózsa
- Normál bőrre: citrom, narancs